Тиждень математики та фізики в школі
Напередодні 1 квітня, коли святкують День математики, традиційно проходить тиждень математики та фізики в школі.
Мета такого заходу – привернути увагу учнів до точних дисциплін, показати їх красу, практичну спрямованність, ознайомити з маловідомими математичними фактами та фізичними явищами.
У вчителя завжди є можливість творчо підійти до створення позаурочною програми пізнання світу математики та фізики. В данній статті наведемо приклад плану заходів предметного тижня математики та фізики, що проводився в нашій школі.
План тижня математики та фізики
в середній загальноосвітній школі №16
м. Сєвєродонецька Луганської області.
16.03.2009 |
1) Позакласний захід для 10-11 класів «Чорнобильські дзвони»2) Виставка стіннівок на теми:
3) Кросворди , реферати з фізико-математичних наук |
17.03.2009 | 1) Конкурс математичних казок серед учнів 7 класів2) Виступ гурту «Математичний Цирк «Шапіто» серед 3-5 класів3) Ребуси «Математичний віночок» для учнів 2 класу |
18.03.2009 | 1) Позакласний захід з фізики «Подорож в країну Фізики»2) Відкритий урок в 9 класі : захист проектів «Площі фігур» |
19.03.2009 | 1) Позакласний захід в 7 класі «Самий найрозумніший»2) ) Презентація презентацій «Відомі в комп’ютерному світі підприємства та люди Луганщини» |
20.03.2009 | 1) Відкритий урок в 6 класі «Математичне раллі»2) КВН серед старшокласників на тему «Космос» |
Звичайно, кожному класу пропонується підготувати стіннівку на тему з математики та фізики:
Також в коридорах школи можна розвішати висловлювання про математику та фізику:
- Міркування в математиці – приклад досконалого міркування ( П. Барнет)
- Як література розвиває емоції, взаєморозуміння… так математика розвиває спостережливість, уяву і розум. ( В. Чанселор).
- Якийсь математик сказав, що насолоду не у відкритті істини, але в шуканні її. (Л.М. Толстой).
- Вивчення математики подібне до Нілу, що починається невеличким струмком, а закінчується великою рікою (Ч. Колтон).
Чтобы не пропустить свежие статьи и быть в курсе новостей,
подпишитесь на рассылку новых статей
сайта “Математический Тандем” :
Буду благодарна за комментарий.
Татьяна, у тебя много статей на украинском.. преподаешь на обоих языках?
Уже много лет в Украине введен Закон об украинском языке: документация в учреждениях, преподавание и обучение в учебных заведениях ведутся на украинском языке.
Сразу же большинство школ взяли курс на украинизацию. И нам, учителям, пришлось перестраиваться. Поначалу было необычно, сложновато, учитывая специфику предмета (термины звучат совсем иначе, литературы дидактической и методической не было, общение в “миру” было сугубо на русском).
Но все преодолимо.
Теперь преподаю только на украинском (официально), но сложные темы иногда объясняю на русском языке.
Восточная Украина, где я живу, – это русскоязычное население. Поэтому в быту, на работе общаемся на русском, а официальные мероприятия, документы и др. – на украинском. МНЕ не сложно, привыкла. Иногда уже бывает, мне легче мысль выразить или слово подобрать по-украински легче, чем по-русски.
[…] Иногда Неделю Математики планируют совместно с физикой. Именно так мы в свое время проводили кафедрой физико-математических дисциплин Неделю Математики и Физики. […]
Я предлагаю собственный “креатив”: неделю посвящать великим творцам математики и физики. Дни недели будут называться, к примеру, день Декарта, день Ньютона и т.д. Задания связаны с деятельностью или биографией ученых.
Очень интересно. Может так даже лучше!
Спасибо, Ольга, за идею!